Konsolidace půjček je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších nástrojů k větší finanční svobodě. Získáte tak mnohem víc, než jen pružnější rozpočet. Můžete díky tomu snížit své měsíční splátky, mít větší přehled nad svými dluhy, zajistit si lepší podmínky u stávajících půjček a ušetřit nemalé peníze. Co byste tedy o tomto nástroji měli vědět?

1. Co je konsolidace?

Nejprve začneme trochou teorie. Co to vlastně ta konsolidace je? Konsolidace je jednoduše řečeno sloučení všech půjček a různých finančních produktů do jednoho. Tato jedna nová „půjčka” je ze své podstaty výhodnější, než ty předchozí. Ušetříte tak na měsíčních splátkách a na celkové přeplacené částce.

2. Co všechno můžete zkonsolidovat?

Zkonsolidovat, tedy sloučit, takto můžete všechno možné. U MDfin můžete zkonsolidovat kontokorent, kreditky a nejrůznější spotřebitelské půjčky. Přesný počet těchto finančních produktů není omezen. Můžete tedy zkonsolidovat klidně pět, šest nebo i deset produktů od různých společností.

3. Do jaké výše můžete své půjčky zkonsolidovat?

Důležitým parametrem je výše těchto půjček. Ta nesmí překročit celkem 600 000 Kč. To znamená, že můžete zkonsolidovat půjčky, kontokorenty či kreditky až do výše 600 000 Kč. Splatnost si u takto nově vzniklé zkonsolidované půjčky můžete stanovit na dobu až 120 měsíců. Úrok se bude u této půjčky pohybovat od 5,9 % a kdykoliv můžete tuto půjčku předčasně splatit.

4. Co znamená konsolidace pro váš rodinný rozpočet?

Často konsolidují své půjčky manželé či celé rodiny. Místo několika úvěrů a půjček tak najednou v rodině figuruje pouze jedna, výhodnější, levnější. I pro vás by to mohla být skvělá možnost, jak se vypořádat s dluhy. Stačí být starší 18 let, mít prokazatelný příjem a nebýt v exekuci. Pak vám rádi sloučíme prakticky cokoliv.

5. Je konsolidace vhodná i pro vás?

Na závěr asi každého napadne otázka – je to vhodné i pro mě? Pokud máte několik kreditek, půjček či kontokorentů, kterých se chcete efektivně zbavit, máte pravidelný příjem a splňujete všechny výše zmíněné podmínky, pak ano. Konsolidace je vhodná jak pro pracující nebo podnikatele, tak i pro důchodce nebo rentiéry. Ti všichni se mohou zbavit nevýhodných půjček a začít znovu.

Chtěli byste i vy splácet méně? Chtěli byste i vy konečně vydechnout z nekonečného splácení a užít si trochu svobody? Neváhejte ani minutu a zažádejte si o nezávaznou konzultaci. Stačí vyplnit online formulář na stránkách MDfin.cz a my vše zařídíme za vás!