Přesto, že se dnes už prakticky nesetkáte s poskytovatelem, který by do registru dlužníků nenahlížel, vyloučené to není. Třeba i u MDfin si můžete zažádat o půjčku až 600 000 Kč bez nahlížení do registru dlužníků Solus. Ovšem je taková půjčka vůbec bezpečná? Na to najdete odpověď v tomto článku.

Registr dlužníků, neboli SOLUS

Abychom mohli pochopit celou podstatu naší otázky, musíme si nejprve popsat, co to vlastně to nahlížení do registru, potažmo samotný registr dlužníků Solus, je. Jedná se o obsáhlý seznam jmen lidí, kteří jsou aktuálně v prodlení s nějakou splátkou u úvěru, hypotéky, leasingu, mají nedoplatek za odvoz komunálního odpadu, za telefonní služby, jízdné apod. Jednoduše řečeno dluží peníze a nesplácí své závazky. Zapsáni do Solusu budete už i tehdy, dlužíte-li 500 Kč. To je totiž minimální hranice pro zapsání do tohoto registru.

Co znamená nahlížení do registru?

Samotné nahlížení do registru znamená to, že si o vás poskytovatel půjčky v Solusu vyhledá informace, zda nejste aktuálně v prodlení s nějakou splátkou a zda někomu jinému nedlužíte peníze.

Pokud zjistí, že nikomu nic nedlužíte, jste v pohodě a můžete si půjčit. Pokud však poskytovatel zjistí, že jste v prodlení s nějakou splátkou a máte tedy záznam v registru, s největší pravděpodobností vám nic nepůjčí. Je tomu tak proto, aby se zabránilo přeúvěrování a předlužování lidí.

Je půjčka bez registru bezpečná?

A nyní se můžeme vrátit k naší základní otázce – je tedy taková půjčka bezpečná? Ano i ne.

Pokud jste člověk, co k tomu přistupuje zodpovědně, víte, že nikde nemáte žádný škraloup a všechny své závazky řádně splácíte, můžete být v klidu. Pokud už ale máte několik dluhů a půjček, které nestíháte splácet a půjčka bez registru bude další v řadě, mohlo by se vám takové počínání vymstít.

Tím nechceme říct, že to nemůžete udělat. Jen na sebe berete obrovské riziko. Může nastat nějaká nečekaná událost, můžete se ze dne na den dostat do finančních problémů a pak už vám žádná půjčka nepomůže. Pokud ale chcete půjčkou bez registru konsolidovat své půjčky a tím si snížit měsíční náklady, může vám tato půjčka pomoci. Snížíte si měsíční splátku a ještě můžete získat peníze navíc.

Pár slov závěrem

Půjčit si bez registru určitě můžete. Možností je v České republice poměrně dost a třeba i zde, na stránkách MDfin, najdete nebankovní půjčku bez nahlížení do registru, a to ve výši až 600 000 Kč na 120 měsíců. Ovšem jako u každé půjčky dobře si takové rozhodnutí rozmyslete.