Hypoték najdete na českém trhu několik desítek. Nejedná se pouze o jeden druh, ale o několik typů tohoto finančního produktu. V následujících řádcích si společně srovnáme bankovní a nebankovní hypotéky s hypotékou, kterou si můžete sjednat s pomocí MDfin. Takové srovnání jinde nenajdete!

Bankovní hypotéky

A začneme hypotékami z bankovní sféry. Hypotéku si můžete sjednat prakticky v každé větší bance. Jen pár jich tuto možnost nenabízí.

Podmínky pro získání hypotéky jsou v bance velmi přísné. Upravuje je Nový zákon o spotřebitelských úvěrech. Získat ji můžete jen na 80 % hodnoty z odhadované ceny nemovitosti, a to ve většině případů na maximálně 30 až 45 let. Úroková sazba se aktuálně u bankovních hypoték pohybuje kolem 3 % p.a. a tento úrok si můžete po dobu jednoho, tří, pěti nebo i v některých případech deseti let zafixovat.

Nebankovní hypotéky

I u nebankovních subjektů se setkáte s hypotékou, ale většinou se od těch bankovních významně liší. Mohou mít vyšší úrok, méně přísné podmínky k získání či delší dobu fixace. Navíc už se ve většině případů nejedná o klasickou hypotéku, nýbrž o tzv. Americkou hypotéku.

Ta se od té klasické odlišuje. Můžete ji sjednat na cokoliv, ale na nižší částku. Maximálně lze hypotékou financovat 75 % hodnoty zastavované nemovitosti. U Americké hypotéky se  musíte smiřt s vyšším úrokem, vyšší hodnotou RPSN a tedy i s vyšší přeplacenou částkou.

Hypotéka od MDfin

A jaká je hypotéka od MDfin? Hypotéka, kterou zprostředkovává společnost MDfin, je tzv. Hypotéka na cokoliv.

Výše hypotéky, kterou vám zprostředkuje MDfin u jednoho z několika věřitelů, je stejně jako v bance omezená hodnotou zastavované nemovitosti. Ovšem vlastníkem dané nemovitosti může být třetí osoba, třeba váš příbuzný, rodič nebo kamarád. Splatnost této hypotéky je až 30 let. Opět je i toto číslo srovnatelné s bankovní hypotékou.

Podmínky pro získání hypotéky prostřednictvím MDfin

Podmínky pro schválení žádosti hypotéky zprostředkované společností MDfin nejsou tak přísné jako v bance a každá žádost je posuzována zcela individuálně. Takže i když vám žádost v bance zamítli, u MDfin může být schválená. Navíc jsou mnohdy žádosti schvalovány i bez registru, případně s exekucí. Tím se hypotéka od MDfin významně liší.

Výhody hypotéky prostřednictvím MDfin

S celým procesem sjednávání půjčky vám v MDfin kompletně poradí a pomůžou. Výhodou je, že nemusíte sami obcházet bankovní i nebankovní pobočky, ale stačí oslovit MDfin a to vyřeší vše za vás.

Navíc si MDfin nebere žádnou provizi ani žádné vstupní poplatky. A pokud vám nějaké peníze pochybí, můžete si je opět vypůjčit prostřednictvím MDfin v podobě klasické půjčky.

Pokud tedy toužíte po vlastním bydlení, ale nemáte na něj dostatek prostředků, vyzkoušejte hypotéku sjednanou prostřednictvím MDfin. Je přátelštější než hypotéka v bance a výhodnější než hypotéka od soukromé společnosti.