Také jste se už setkali s tím, že jste museli zaplatit poplatek za vyřízení půjčky? Nejste sami! Poplatky za půjčky jsou totiž v dnešní době poměrně běžné. Spousta poskytovatelů je požaduje. Je to pro ně určitá forma záruky, že alespoň nějaké peníze za své služby dostanou. Na tom by nebylo nic špatného nebo zvláštního, kdyby ovšem tyto poplatky nevybírali ještě před samotným sjednáním půjčky.

Chceš si půjčit? Zaplať!

Peníze ještě nemáte na účtu. Dokonce ani nemáte podepsanou žádnou smlouvu. Pouze jste se informovali o detailech dané půjčky. I tak málo stačí, abyste platili. Najdou se zkrátka takové společnosti, které doslova za nic berou peníze. Logika v takovém případě říká, že když si půjčku u dané společnosti nesjednáte, měli byste dostat své peníze zpět. Jenže takto to bohužel v praxi nefunguje. Často už své peníze nikdy neuvidíte.

Přijít můžete o tisíce korun

Kdybychom se tady bavili jen o pár korunách, asi nad tím mávneme rukou. Jenže v tomto případě se jedná o tisíce korun. Mnozí poskytovatelé totiž vybírají na těchto poplatcích od 5 000 Kč až po 8 000 Kč. V horším případě můžete přijít až o 10 000 Kč.

A představte si to – jdete do vybrané společnosti, protože si chcete půjčit. Peněz tedy logicky nemáte nazbyt. Finanční injekci sami potřebujete. Pouze se jdete zeptat na pár detailů a podmínek půjčky. Nechcete se totiž spálit. Už v to chvíli ale poskytovateli zaplatíte řekněme 5 000 Kč.

Jakmile se později v klidu doma nad podmínkami a detaily dané půjčky zamyslíte, zjistíte, že takovou půjčku si sjednávat nechcete. Jenže oněch 5 000 Kč už nikdy neuvidíte. Nemáte tedy ani peníze, které si potřebujete půjčit, ani 5 000 Kč.

Nic neplaťte předem!

Nikdy proto nic neplaťte dopředu! Jen tak se vyhnete problémům.

Svět ale díkybohu není jen černobílý. Existuje totiž stále několik poctivých firem, kde žádné takové poplatky předem nevybírají. Nic si od vás dopředu nevezmou a když už ano, řádně vám vše do posledního haléře v případě nezájmu o jejich služby vrátí.

Jednou takovou poctivou firmou je také MDfin. U něj se můžete o půjčce a všech jejích detailech informovat zcela zdarma! A to buď prostřednictvím telefonu nebo e-mailu. Za nic neplatíte! Vždy vám nejdříve poskytnou maximum informací k tomu, aby jste se mohli pořádně rozhodnout. O žádné peníze tedy nikdy nepřijdete.